Jednou vetou

Tajani: Zuckerberg bude v Bruseli vysvetľovať škandál s únikom údajov

Mark Zuckerberg

foto: TASR

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg prijal pozvanie na stretnutie so zástupcami Európskeho parlamentu (EP). Zurgerberg by mal europoslancom objasniť kauzu s uniknutými osobnými údajmi, ktorá zasiahla aj vyše dvoch miliónov používateľov sociálnej siete Facebook z Európy. Informoval o tom v stredu predseda EP Antonio Tajani, ktorého citovala agentúra DPA.

Zuckerberg „prijal naše pozvanie a príde do Bruselu čo najskôr, dúfajme, že už budúci týždeň,“napísal Tajani na Twitteri. „Naši občania si zaslúžia úplné a detailné vysvetlenie,“ dodal.

Facebook čelí kritike, odkedy vyšli najavo informácie, že spoločnosť Cambridge Analytica údajne neoprávnene získala osobné údaje facebookových používateľov, ktoré mala následne použiť na ovplyvnenie prezidentských volieb v USA. Na základe týchto informácií mala pomôcť zvíťaziť súčasnému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Zoznamka na Facebooku bude čoskoro realitou

Facebook následne pripustil, že Cambridge Analytica sa neoprávnene dostala k osobným údajom 87 miliónov jeho používateľov.

Zuckerberg v súvislosti s touto kauzou už v apríli vypovedal pred americkým Senátom, kde sa za celú situáciu ospravedlnil. Facebook má v súčasnosti približne 2,2 miliardy používateľov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia