Jednou vetou

Talianska polícia rozbila skupinu podozrivú z financovania terorizmu v Sýrii

Ilustračné foto

TASR/AP

Talianska polícia oznámila, že jej protiteroristické jednotky rozbili skupinu zloženú zo Sýrčanov a Maročanov, podozrivú zo zabezpečovania financií a inej podpory pre islamských militantov v Sýrii.

Policajti pri štvrtkovej operácii prehľadali celkovo 20 domov v troch regiónoch severného Talianska a na ostrove Sardínia. Zadržali súčasne 14 osôb, na ktoré boli vydané zatykače pre podozrenie zo spojenia s teroristickými skupinami, z financovania terorizmu a porušenia finančnej legislatívy.

Iracké vzdušné sily zaútočili na Islamský štát v Sýrii

„Veľká sieť podpory“ odhalená v meste Olbia na Sardínii a v meste Brescia východne od Milána pracovala pre skupinu Džabhat an-Nusra, bývalú sýrsku odnož al-Káidy.

„Okrem peňazí posielali zbrane, autá, čokoľvek, čo by mohlo pomôcť ozbrojenému protivládnemu boju v Sýrii,“ povedala pre verejnoprávny rozhlas RAI zástupkyňa špeciálnych policajných jednotiek DIGOS Cristina Rapettiová.

V Nemecku zatkli podozrivého člena skupiny Islamský štát zo Sýrie

Taliansky protiteroristický prokurátor Federico Cafiero de Raho predtým pre televíziu Sky TG24 povedal, že podozriví patria k jednej bunke, ktorá „zbierala a doručovala značné financie do Sýrie na podporu vojny“. Všetci majú podľa neho legálny pobyt v Taliansku. Informácie priniesli agentúry Reuters, AP a DPA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia