Jednou vetou

Talianska polícia vypočúva ďalších svedkov tragickej davovej paniky na koncerte

Policajti stoja pred nočným klubom Lanterna Azzurra v talianskom meste Corinaldo v provincii Ancona

TASR

Talianska polícia vypočúva desiatky ďalších svedkov, aby zistila, kto nasprejoval dráždivú látku, ktorá vyvolala tragickú davovú paniku na sobotňajšom rapovom koncerte v priestoroch preplnenej diskotéky neďaleko mesta Ancona na pobreží Jadranského mora. Informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra AP.

Policajný plukovník Cristian Carrozza, z talianskej bezpečnostnej zložky karabinieri v Ancone, odmietol v nedeľu potvrdiť správy talianskych médií, že vyšetrovatelia už identifikovali mladistvú osobu ako údajného „sprejera“. Plukovník uviedol pre portál televízie RaiNews24, že policajti-karabinieri vypočuli vyše 80 svedkov davovej paniky, ktorá nastala v sobotu pred svitaním na diskotéke s názvom Lanterna Azzurra (Modrý lampáš) v meste Corinaldo, a budú sa rozprávať ešte s desiatkami ďalších svedkov.

Sprísňovanie krajinských zákonov o polícii vyvolalo protesty v Nemecku

V tlačenici, spôsobenej davovou panikou po použití spreja, zahynulo päť tínedžerov a žena, ktorá sprevádzala svoju dcéru na rapovom koncerte. Zranenia utrpelo vyše 50 návštevníkov koncertu, pričom sedem z nich sa v nedeľu stále nachádzalo vo veľmi vážnom stave. Vyšetrovatelia tvrdia, že na koncert bolo predaných o niekoľko stoviek vstupeniek viac, než mohla diskotéka zvládnuť.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia