Jednou vetou

Talianska polícia zhabala dve tony kokaínu z Kolumbie

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Talianska polícia vo štvrtok oznámila, že zhabala dve tony čistého kokaínu z Kolumbie. Ide o druhý najväčší kontraband zaistení v Taliansku za uplynulých 25 rokov, informuje agentúra AFP.

Drogy, ktorých hodnota na čiernom trhu sa odhaduje na približne 500 miliónov eur, objavila polícia minulý týždeň v prístavnom meste Janov. Kokaín bol uložený v 60 balíkoch v prepravnom kontajneri, ktorý smeroval z Kolumbie do španielskeho mesta Barcelona.

„Drogy patrili niekoľkým pašeráckym organizáciám spájaným s ozbrojenou skupinou El Clan del Golfo,“ uvádza sa vo vyhlásení talianskej polície. Ide o najväčší kolumbijský drogový kartel aktívny od roku 2001, ktorý produkuje zhruba 70 percent kolumbijského kokaínu. Na kontrolu svojich pašeráckych trás, laboratórií na spracovávanie kokaínu a distribučných miest často používa násilie a zastrašovanie.

Riabkov: Rokovania medzi Ruskom a USA o INF opäť nepriniesli pokrok

Nálezu narkotík predchádzalo medzinárodné vyšetrovanie za účasti kolumbijskej, britskej a španielskej polície. Talianska finančná polícia v stredu informovala, že v toskánskom prístavnom meste Livorno sa našlo 644 kilogramov kokaínu ukrytého vo vreciach s honduraskou kávou, ktorý by mal na čiernom trhu hodnotu okolo 130 miliónov eur. Kontraband smeroval z Hondurasu do Barcelony.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia