Jednou vetou

Taliansko bude na jeseň hostiteľom bezpečnostného summitu G7

Ministri životného prostredia zo skupiny G7 sedia za okrúhlym stolom pokrytým trávou počas dvojdňového summitu G7 venovanom životnému prostrediu v talianskom meste Bologna 11. júna 2017.

Foto: archívne, TASR/AP

Taliansko bude na jeseň tohto roku hostiteľom schôdzky ministrov vnútra siedmich priemyselne najvyspelejších krajín sveta (G7). Summit sa zameria na bezpečnostné otázky, najmä v súvislosti s terorizmom, informovala v utorok agentúra AP.

Taliansky minister vnútra Marco Minniti spresnil, že ministerská schôdzka sa bude konať na žiadosť partnerov Talianska v G7, ktorej členmi sú aj Británia, Francúzsko, Japonsko, Kanada, Nemecko a Spojené štáty. Taliansko je momentálne predsedajúcim štátom G7.

Minniti na dnešnej tlačovej konferencii povedal, že aj keď v Taliansku platí vysoký stupeň pohotovosti v súvislosti s rizikom teroristického útoku, zatiaľ nebadať „stopy po bezprostrednej hrozbe“.

Minister však spresnil, že od začiatku roku 2015 Taliansko vyhostilo 199 cudzincov podozrivých z toho, že by mohli pre krajinu predstavovať bezpečnostnú hrozbu. K ich vyhosteniu došlo po tom, ako sa u nich prejavili znaky radikalizácie, vyhostení však nedospeli do štádia plánovania útoku.

Minniti dodal, že summit ministrov vnútra G7 sa uskutoční pravdepodobne v októbri.

Môže vás zaujímať

MAĎARSKO: Nehoda poľského autobusu si vyžiadala mŕtveho a 34 zranených