Jednou vetou

Taliansky politik Fico apeluje na vyriešenie vraždy študenta v Egypte

Predseda talianskej Poslaneckej snemovne Roberto Fico

foto: TASR/AP

Predseda talianskej Poslaneckej snemovne Roberto Fico v pondelok na návšteve Egypta uviedol, že vzťahy medzi oboma krajinami pomôže posilniť definitívne vyriešenie vraždy talianskeho postgraduálneho študenta Giulia Regeniho v Egypte z roku 2016. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Vo vyhlásení egyptského prezidenta Abdala Fattáha Sísího sa uvádzalo, že Fico oceňuje „silnú vôľu“ Egypta nájsť vrahov. Vyhlásenie bolo zverejnené po Ficovom stretnutí s egyptským prezidentom Sísím. Ten talianskeho politika ubezpečil, že Egypťania sú pri spolupráci s Talianskom na tomto prípade oddaní „úplnej transparentnosti“.

Bosna po odklade prijala zmeny vo svojom trestnom zákonníku požadované Bruselom

Umučené telo Regeniho – postgraduálneho študenta z Univerzity v Cambridgei v Anglicku, ktorý skúmal odborové hnutia v Egypte – našli na kraji hlavnej cesty neďaleko egyptského hlavného mesta Káhira niekoľko dní po tom, čo v januári 2016 zmizol. Regeniho rodina a talianske médiá obviňujú z mučenia a vraždy študenta práve egyptské bezpečnostné sily. Tie akúkoľvek účasť na zločine odmietajú.

Môže vás zaujímať

TALIANSKO: Rím aj Vatikán otvárajú najväčšie turistické atrakcie