Jednou vetou

Telá zavraždených škandinávskych turistiek už z Maroka odviezli

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Telá dvoch mladých škandinávskych turistiek, zavraždených predpokladanými džihádistami v pohorí Vysoký Atlas v Maroku, v piatok letecky odviezli do dánskej Kodane. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na policajnú hovorkyňu.

Pozostatky dánskej 24-ročnej študentky Louisy Vesteragerovej Jespersenovej a 28-ročnej Nórky Maren Uelandvej umiestnili do toho istého lietadla, ktoré vzlietlo z marockého mesta Casablanca, a odletelo do dánskej metropoly.

Pápež vyzval páchateľov pohlavného zneužívania, aby sa vydali spravodlivosti

Marocké úrady vo štvrtok oznámili, že štyria podozriví, zatknutí po vražde oboch turistiek, vyjadrili vernosť extrémistickej organizácii Islamský štát (IS).

Polícia v Nórsku v piatok uviedla, že video, údajne zachytávajúce vraždu škandinávskej univerzitnej študentky v odľahlej oblasti pohoria Vysoký Atlas, je pravdepodobne pravé.

Video šíriace sa na sociálnych sieťach preveruje nórska Národná kriminálna vyšetrovacia služba. Tvrdí, že „neexistuje žiadny konkrétny dôkaz, ktorý by naznačoval, že video nie je pravé“. Úrady pokladajú vraždy mladých žien za teroristický čin.

Nórka a Dánka boli vo Vysokom Atlase na túre, ich telá našli v pondelok 17. decembra s reznými ranami krku, napísala tlačová agentúra AP.

Aktivistu Leva Ponomariova prepustili po dvoch týždňoch z väzenia

Podľa nemenovaného policajného zdroja, blízkeho vyšetrovaniu, však mala jedna z obetí odrezanú hlavu.

Maroko je vo všeobecnosti vnímané ako bezpečné pre turistov, ale už dlhé roky vedie zápas proti islamským extrémistom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia