Jednou vetou

Telo lekára zastreleného v Afganistane vrátili do vlasti

Japonská vlajka

PIxabay.com

Telo japonského lekára Tecua Nakamuru, ktorého zastrelili minulý týždeň v Afganistane, bolo v nedeľu vrátené do vlasti, informovala agentúra AP.

Nakamuru spolu s piatimi Afgancami zastrelili v stredu neznámi ozbrojenci na okraji cesty vo východnej provincii Nangarhár.

OSN označila korupciu za komplexný ekonomický, politický a spoločenský jav

Rakva s lekárovým telom bola v nedeľu dopravená na letisko v Tokiu, kde sa konal krátky smútočný obrad. Zúčastnili sa na ňom Nakamurova manželka a dcéra i viacerí štátni predstavitelia Japonska vrátane ministra zahraničných vecí.

Afganský prezident Ašraf Ghaní bol medzi ľuďmi, ktorí niesli Nakamurovu rakvu počas obradu na letisku v Kábule. Ghaní nedávno japonskému lekárovi udelil čestné afganské občianstvo.

Nakamura pôsobil v Afganistane od roku 2008. Viedol tam zavlažovacie projekty zamerané na skvalitnenie poľnohospodárstva vo vidieckych oblastiach. Službami v prospech obyvateľov si vyslúžil prezývku „Strýko Murad“.

Militanti z Boko Haram uniesli 21 civilistov

Ozbrojenci, ktorí lekára spolu s Afgancami usmrtili, z miesta činu ušli. Polícia po páchateľoch stále pátra. Afganské radikálne hnutie Taliban poprelo akúkoľvek spojitosť s útokom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia