Jednou vetou

Terčom útočníka v Liege bola polícia, vyhlásil policajný šéf

Belgická špeciálna jednotka na mieste streľby v belgickom meste Liege 29. mája 2018

foto: TASR/AP

Policajný šéf v belgickom meste Liege Christian Beaupere v utorok po útoku muža informoval, že "terčom útočníka bola práve polícia".

Muž nestrieľal náhodne, ale chcel zasiahnuť políciu ako inštitúciu a belgický štát, vyhlásil podľa tlačovej agentúry DPA Beaupere. Uviedol, že nožom ozbrojený muž v utorok dopoludnia dobodal pri útoku dve policajtky, potom im vzal ručné strelné zbrane a obe zastrelil.

Páchateľ útoku v Liege bol na niekoľko hodín na priepustke z väzenia

Podľa policajného šéfa útočník, ktorého nemenoval, zranil aj ďalších štyroch policajtov. Beaupere spresnil, že policajtky boli vo veku 45 a 53 rokov, druhá spomenutá bola matkou dvojičiek. Útočník zabil takisto okoloidúceho človeka, potom jeho samotného smrteľne postrelili policajti.

Belgická prokuratúra v utorok už skôr oznámila, že útočník v Liege odzbrojil policajtky a použil ich zbrane pri streleckom vyčíňaní. Hovorca prokuratúry Philippe Dulieu povedal, že muž ozbrojený nožom pristúpil k dvom policajtkám odzadu a bodol ich niekoľkokrát.

„Útočník im potom vzal zbrane a použil ich proti obom policajtkám, ktoré zomreli,“ dodal hovorca, ktorého citovala agentúra AP. „Útočník následne zastrelil 22-ročného mladého muža v okoloidúcom vozidle,“ dodal Dulieu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia