Jednou vetou

Thajsko: Armáda za dva mesiace zhabala 60 miliónov tabletiek pervitínu

Ilustračné foto

TASR/AP

Viac ako 18 miliónov metamfetamínových piluliek zhabali thajské úrady počas nedeľňajšej akcie v tzv. zlatom trojuholníku na severe krajiny. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP.

Nedeľňajšia akcia v provincii Čiang Rai sa uskutočnila po tom, ako miestne silové zložky dostali avízo o aktivitách pašerákov v tejto oblasti. Na tlačovej konferencii predstavitelia armády uviedli, že zastavili dve podozrivé vozidlá, v ktorých sa nachádzali vrecia s metamfetamínom „v množstve 18,76 milióna tabliet“.

Izraelská armáda objavila už štvrtý tunel Hizballáhu vykopaný z Libanonu

Zvýšená aktivita thajskej vlády v boji proti pašovaniu drog viedla od začiatku novembra k zaisteniu 50-60 miliónov tabliet metamfetamínu a usmrteniu najmenej 15 údajných pašerákov.

Zlatý trojuholník, územie na severe Thajska pri hraniciach s Čínou, Mjanmarskom a Laosom, predstavuje základňu pre zločinecké skupiny podieľajúce sa na lukratívnom obchode s metamfetamínom v juhovýchodnej Ázii. Tie často ako pašerákov najímajú príslušníkov miestnych horských kmeňov, avšak o skutočných organizátoroch, ako aj o celkovom objeme prepašovaných drog, je iba málo informácií.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia