Jednou vetou

THAJSKO: Vláda schválila zavedenie výnimočného stavu

Thajsko - ilustračné foto

pixabay

Platiť začne vo štvrtok.

Thajská vláda schválila v utorok zavedenie výnimočného stavu, ktorý bude trvať predbežne mesiac. Tento krok umožní vláde zaviesť prísnejšie opatrenia proti šíreniu koronavírusu, ktorým sa v krajine nakazili už stovky ľudí. Premiér Prajut Čan-o-ča oznámil, že na základe rozhodnutia kabinetu začne výnimočný stav platiť vo štvrtok.

Vláde poskytne dodatočné právomoci na zavedenie zákazov vychádzania, cenzúry médií, zákazov zhromažďovania sa a nasadenie ozbrojených síl. Detailnejšie informácie o pripravovaných krokoch zverejnia úrady neskôr.

Premiér však v televíznom príhovore uistil občanov, že krajina sa zatiaľ neuzatvára. Prvé opatrenia majú byť zamerané na obmedzenie šírenie ochorenia v rôznych oblastiach. „Niektoré si budú vyžadovať spoluprácu verejnosti, iné budú nariadeniami,“ povedal premiér. Pristúpenie k tvrdším opatreniam bude podľa jeho slov závisieť od toho, ako bude verejnosť spolupracovať.

Thajsko v utorok potvrdilo 106 nových prípadov vírusu, čím stúpol celkový počet nakazených na 827. Ochoreniu doteraz podľahli štyria ľudia.

Môže vás zaujímať

ČESKO: Minister zdravotníctva Adam Vojtěch odstúpil z funkcie