Jednou vetou

Tip na letný výlet v Európe: Čo okrem Berlína sa oplatí vidieť v Nemecku?

Čo sa dá vidieť v Európe? Pozrite si naše tipy

autorská koláž hlavne.sk, Wikipedia, Pinterest, Shutterstock

Cez leto máme viac času aj na nejaký ten výlet. Obľúbené turistické destinácie v európskych metropolách sú však plné ľudí. Ak sa chcete pozrieť, niekam, kde nevedú kroky všetkých turistov a vidieť niečo nové, máme pre vás inšpiráciu na ďalšie zaujímavé mestá v populárnych európskych štátoch. V úvode nášho seriálu sa pozrieme na Nemecko. Kde sa okrem hlavného mesta, Berlína, oplatí zastaviť?

Nemecko je obľúbenou destináciou vďaka zaujímavej histórii, ale putujú sem aj milovníci rôznych akcií, festivalov, či dobrého piva a jedla. V Berlíne nájdete množstvo miest, ktorých návštevu ľutovať určite nebudete. Nie je to len Berlínsky múr, ale aj ďalšie zaujímavé architektonické stavby typické pre túto krajinu. Dych vyrážajúcu architektúru alebo okúzlujúcu prírodu si môžete pozrieť aj v ďalších nemeckých lokáciách.

Mohlo by vás zaujímať: Výlet do Česka: Čím láka Praha?

Mestá, ktoré si nemôžete nechať ujsť

Najväčšie mesto spolkovej republiky Severné Porýnie-Vestfálsko a štvrté najväčšie mesto Nemecka, Kolýn nad Rýnom, je dôležitým kultúrnym centrom oblasti Porýnia (nachádza sa na oboch stranách rieky Rýn). Aj preto tu nájdete množstvo galérií a múzeií. Nachádza sa tu aj sídlo katolíckeho arcibiskupa – Kolínsky dom (Katedrála sv. Petra) a jedna z najstarších európskych univerzít. Mesto je tiež centrom diania viacerých veľtrhov a podujatí.

Stánky s pouličným jedlom sú veľkým lákadlom už aj v našich mestách

Pohľad na Kolýn nad Rýnom. (Foto: Pixabay.com)

Mesto Drážďany ležiace v spolkovej krajine Sasko sa nachádza len 150 km od hlavného mesta Českej republiky. Rozprestiera sa na oboch stranách rieky Labe a nie je o nič menej chudobné na zaujímavú architektúru. Centrom všetkého, čo sa oplatí z architektúry vidieť je staré mesto Drážďan. Ujsť si nenechajte určite budovu Zwinger s viacerými múzeami, protestanský kostol Frauenkirche či operu Semperoper Dresden. Na druhej strane nechýba ani protiklad v podobe modernej časti mesta, ktorej centrom je štvrť Neustadt.

KULEHA: Kožuchom a baraniciam odzvonilo

Mestom, ktoré si taktiež určite nemôžete nechať ujsť je Mníchov. Hlavné mesto nemeckého Bavorska a tretie najväčšie mesto v Nemecku sa stalo v minulosti dejiskom viacerých historických udalostí. Okrem pamiatok ako Marienplatz, zámok Nymphenburg či Munich Residenz si ujsť nenechajte ani Anglickú záhradu. Pokojné miesto plné zelene je ideálne na oddych od rušného veľkomesta. K tradičným mníchovským akciám patrí aj Októberfest. Preto určite ochutnajte jedno z najlepších pív na svete.

URPINER: Toto všetko chystáme pre fanúšikov na Pohode v Trenčíne. Nenechajte si to ujsť

Okúzlujúca nemecká príroda

Nemecká krajina je plná dych vyrážajúcich miest, ktoré si nemôže nechať ujsť žiadny milovník prírody. Jedným z nich je Národný park Hainich, ktorý síce nie je rozlohou veľký (75 km²), za to je však súčasťou dedičstva UNESCO. Predstavuje chodník v korunách stromov. Medzi Drážďanmi a Prahou nájdete ďalší zaujímavý národný park Saské Švajčiarsko. Jeho súčasťou sú skaly vytvárajúce pútavé kulisy. Za zmienku stojí tiež Sársky národný park. Tu sa oplatí jednoznačne vidieť úsek, kde rieka vytvára oblúk.

FOTO: Pozrite sa na tie tátoše! Takto vyzeral závod 1000 míl. československých

Uprostred Baltského mora nájdete samostatný ostrov s názvom Rügen. Nachádza sa oproti južným brehom Švédska. Miesto je ideálne na dovolenku aj keď nejdete do žiadnej typickej destinácii pri mori. Ostrov ponúka luxusné hotelové rezorty, preto nečakajte dostupné ceny ako v iných nemeckých oblastiach. Ďalším nemej atraktívnym ostrovom je aj Sylt. Nazývaný je aj kráľovná Severného mora. Nájdete tu viac než 40 kilometrov piesočnatých pláží.

Chcem dostávať pravidelne novinky – Newsletter

Najfotografovanejší zámok v Nemecku

Ak sa chcete pochváliť krásnou fotkou z dovolenky, určite sa vydajte do Bavorska, kde objavíte čaro zámku Neuschwanstein. Nachádza sa v obci Schwangau pri meste Füssen. Je postavený v romantickom štýle a počas návštevy sa dozviete o tragickom príbehu, ktorý sprevádzal život jeho pôvodného majiteľa  Ludwiga II. Jeho krásne však už podľahlo viacero turistov, preto sa pripravte, že si na fotku počkáte.

EXKLUZÍVNE: Rozhovor s Jarom Filipom, ktorý vychádza až po 25 rokoch

Neuschwanstein – zámok ako z rozprávky. (Foto: Pixabay.com)

Medzi fotogenickú oblasť v Bavorsku môžeme zaradiť jednoznačne aj Rothenburg ob der Tauber. Návšteva tohto mestečka vás prenesie späť do stredoveku. Každá stavba je jedinečná. Kľukaté uličky a malé námestia sú obkolesené hrazdovými domami. Mesto preto získalo prezývku „typické nemecké mesto.“ Práve preto sa tu natáčalo aj viacero známych filmov, medzi nimi napr. Harry Potter.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na facebooku, alebo nám dajte like. Nájdete nás TU. Ďakujeme!

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia