Jednou vetou

Tisíce študentov protestovali v desiatkach talianskych miest proti vláde

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Tisíce študentov protestovali v piatok v desiatkach talianskych miest proti nedostatočným opatreniam pravicovo-populistickej vlády v rezorte školstva. Informovala o tom agentúra DPA.

„Toto nie je zmena,“ písalo sa na jednom z transparentov na demonštrácii v Ríme. Na proteste v Miláne zase niektorí z účastníkov pálili zástavy strán vládnej koalície – krajne pravicovej Ligy Severu i populistického Hnutia piatich hviezd (M5S).

Študenti vládu vyzývajú, aby vynaložila viac finančných prostriedkov na vzdelávací systém i opravu školských budov, z ktorých mnohé v dôsledku znižovania výdavkov na školstvo v uplynulých rokoch neprešli modernizáciou.

Bývalého talianskeho premiéra Berlusconiho čaká ďalší súdny proces za údajné podplácanie

„Sme unavení z vašich klamstiev, Matteo Salvini a Luigi Di Maio. Už vám viac neveríme!“ uviedlo na stránke demonštrácií na Facebooku združenie stredoškolských študentov Rete degli Studenti Medi.

Samotný Salvini, ktorý zastáva funkcie ministra vnútra i vicepremiéra, protesty odsúdil. „Pálenie zástav, obrázkov, symbolov… to nie je pekné,“ povedal na margo demonštrácií.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia