Jednou vetou

Traja ministri sľúbili podporiť posunutie termínu brexitu

Ilustračná foto

foto: TASR

Traja ministri britskej vlády sľúbili, že sa vzoprú premiérke Therese Mayovej a v prípade, že jej návrh dohody o odchode Británie z EÚ neprejde stredajším hlasovaním v britskom parlamente, budú hlasovať za posunutie termínu brexitu. Informovala o tom v sobotu spravodajská stanica Sky News.

Ministerka práce a dôchodkov Amber Ruddová, šéf rezortu spravodlivosti David Gauke a minister obchodu Greg Clark povedali, že budú hlasovať za to, aby Británia získala na rokovania s EÚ viac času.

Konanie ministrov bude v rozpore s premiérkou Mayovou a rozbije jednotu vládneho kabinetu, konštatuje Sky News.

Diplomati EÚ: Dohoda o brexite musí byť dosiahnutá do polovice marca

Trojica ministrov v sobotňajšom vydaní denníka píše, že oceňujú „neobyčajné odhodlanie a húževnatosť“ premiérky v práci na dohode o odchode, no podľa nich nebude dostatok času na nastolenie novej legislatívy do plánovaného odchodu Británie 29. marca.

Zároveň varujú pred škodami, ktoré prípadný brexit bez dohody spôsobí hospodárstvu, národnej bezpečnosti a dokonca aj ústavnej celostnosti Spojeného kráľovstva.

Britský parlament má o návrhu dohody o brexite opäť hlasovať na budúcu stredu, uvádza na svojom webovom portáli stanica BBC.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Grécko sa vracia do normálu. Toto všetko tam začína fungovať