Jednou vetou

Traja Slováci zahynuli v Británii po tom, ako do ich auta čelne narazilo iné

ilustračné foto, hlavne.sk
Traja Slováci prišli o život pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v noci na nedeľu v anglickom meste Peterborough. Čelnú zrážku zapríčinil vodič druhého auta, ktoré išlo v protismere po vjazde na diaľnicu, informoval v pondelok s odvolaním sa miestnu políciu britský denník Daily Mirror.

Štátnu príslušnosť obetí potvrdilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR). „Môžeme potvrdiť, že pri tragickej dopravnej nehode vo Veľkej Británii zahynuli traja občania SR, pričom momentálne prebieha identifikácia obetí. Sme v kontakte s miestnymi úradmi,“ uviedol riaditeľ tlačového odboru MZVaEZ SR Juraj Tomaga. Vzhľadom na zákon o ochrane osobných údajov bližšie informácie neposkytol.

Chaos a zmätok spôsobilo priznanie ďalšieho obvineného v kauze vraždy Kuciak

Usmrtení Slováci majú byť podľa denníka Daily Mirror manželia – dvadsiatnici, ktorí po sebe zanechali dve malé deti. Treťou obeťou má byť 19-ročný brat manželky, ktorý sa spolu s nimi viezol v aute.

Vodiča auta, ktoré do nich narazilo, zadržali pre podozrenie, že spôsobil smrť nebezpečnou jazdou a že šoféroval pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok. Momentálne je v kritickom stave v nemocnici. K nehode malo dôjsť krátko po polnoci miestneho času. Časť cesty po nej nakrátko uzavreli, uviedla stanica BBC.

Môže vás zaujímať

Začal sa proces s 20 Saudskoarabmi obvinenými z vraždy Džamála Chášakdžího