Jednou vetou

Počet obetí bombových útokoch v Mogadiše sa zvýšil na najmenej 32

Somálčania nesú civilistu, ktorý sa zranil počas bombového útoku pred hotelom Sahafi 9. novembra 2018 v somálskom Mogadišu

foto: TASR/AP

Na najmenej 32 mŕtvych vrátane šiestich teroristov a viac ako 40 zranených sa zvýšila podľa aktualizovaných informácií tlačových agentúr DPA a AFP bilancia piatkového odpálenia troch náloží umiestnených v motorových vozidlách v centre somálskej metropoly Mogadišo.

aktualizované: 19:19

Jej bojovníci najskôr krátko po sebe odpálili dve autá s výbušninami pred hotelom Sahafi, ktorý s obľubou vyhľadávajú somálski vládni činitelia a ďalší členovia miestnych elít. Obaja útočníci pri výbuchoch náloží zahynuli. Ďalší štyria ozbrojenci sa pokúsili vtrhnúť do hotela, avšak zastrelili ich pracovníci hotelovej ochranky.

Vo Francúzsku zatkli ženu, ktorá sa vyhrážala bombovým atentátom v nemocnici

Tretia bomba explodovala v prázdnom aute, ktoré bolo zaparkované v neďalekom parku. Mohutné výbuchy poškodili aj viaceré okolité budovy vrátane ďalšieho hotela a policajného veliteľstva.

Aš-Šabáb presadzuje v Somálsku radikálny výklad islamského práva šaría a často pácha samovražedné útoky, pričom stále ovláda niektoré vidiecke oblasti v južnej a strednej časti krajiny. Z hlavného mesta Mogadišo ozbrojencov aš-Šabábu vytlačili v roku 2011 síl Africkej únie (AÚ).

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia