Jednou vetou

Donald Trump priletel do záplavami postihnutého Texasu

Donald Trump na návšteve. Foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melaniou pricestoval dnes do štátu Texas, ktorý v dôsledku tropickej búrky Harvey postihli rozsiahle záplavy. Informovala o tom televízia CNN. 

Trumpovci prileteli na medzinárodné letisko v meste Corpus Christi, kde búrka Harvey minulý piatok po prvý raz zasiahla pevninu, potom sa presunú do texaskej metropoly Austin. Prezidentský pár navštívi postihnuté lokality a stretne sa s miestnymi predstaviteľmi a záchranármi.

Najväčšie mesto Texasu, Houston, Trump nenavštívi, aby tam nenarušil priebeh záchranných a evakuačných prác. Tamojší záchranári odviedli do bezpečia už tisíce obyvateľov zaplavených domov.

Prezident priletel do Texasu krátko po tom, ako bola zverejnená informácia o pretrhnutí protipovodňovej hrádze v okrese Brazoria County južne od Houstonu. Miestne úrady vyzvali všetkých obyvateľov, ktorí by sa mohli ešte nachádzať v už evakuovanej lokalite, na urgentný odchod.

Počas štyroch dní katastrofálnych záplav zahynulo podľa agentúry Reuters už najmenej deväť ľudí a tisíce obyvateľov museli opustiť svoje domovy. Núdzové prístrešie bude zrejme potrebovať až 30.000 ľudí. Houston, štvrté najľudnatejšie mesto USA, zostalo z veľkej časti paralyzované.

 

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie