Jednou vetou

Tropická búrka Toraji si vo Vietname vyžiadala najmenej 12 obetí

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Najmenej 12 ľudí prišlo o život vo Vietname v dôsledku tropickej búrky, ktorá v noci zo soboty na nedeľu zasiahla východné pobrežie krajiny. Písala o tom agentúra AFP.

Silný dážď sužoval provinciu Khanh Hoa v strednej časti krajiny niekoľko dní a nad Juhočínskym morom – ktoré leží na východ od Vietnamu – sa v sobotu poobede sformovala tropická tlaková níž Toraji, ktorá spôsobila zosuvy pôdy. Vyčíňanie počasia si už vyžiadalo životy 12 ľudí a po ďalších úrady stále pátrajú, informoval pracovník miestneho strediska pre katastrofy.

V oblasti podľa jeho slov zasahovala armáda. Cestné a železničné spojenia medzi severnou a južnou časťou krajiny boli dočasne prerušené a štátne médiá vysielali zábery zničených domov a zaplavených vozidiel.

Francúzsky prezident Macron vyzval mladých ľudí na obnovu Európy

Tropická búrka Toraji sa sformovala v oblasti Juhočínskeho mora v sobotu popoludní, napísal portál Accuweather.com. V nedeľu ráno ju preklasifikovali na tlakovú níž v tropickej oblasti po tom, ako rýchlosť vetra klesla pod 63 kilometrov za hodinu a smršť už nespĺňala kritéria tropickej búrky.

Záplavové vlny v oblasti Nha Trang podľa agentúry DPA dosiahli výšku až 2,35 metra a zastihli ľudí nepripravených.  Úrady sa pripravujú na ďalšie náhle záplavy a zosu

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia