Jednou vetou

Trump bránil použitie slova „zvieratá“ na niektorých imigrantov

Americký prezident Donald Trump.

Foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump bránil vo štvrtok použitie slova "zvieratá" na niektorých imigrantov, ktorí vstúpili do krajiny nelegálne. Uviedol, že bude aj naďalej používať tento výraz v súvislosti s členmi násilného gangu aj napriek ostrým výčitkám zo strany lídrov Demokratickej strany.

Pri stretnutí s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom v odpovedi na otázku novinára uviedol, že jeho výrok z predošlého dňa jasne smeroval na členov gangu MS-13.

Trump reagoval na Tuskovu kritiku o spoľahlivosti

„MS-13, to sú zvieratá prichádzajúce do našej krajiny,“ uviedol Trump. „Keď MS-13 prichádza, keď členovia iného gangu prichádzajú do našej krajiny, označujem ich za zvieratá. A vždy budem.“

Na Trumpa sa zniesla kritika po tom, ako sa v stredu rozprával s predstaviteľmi Kalifornie a reagoval na vyjadrenie, v ktorom sa spomínal gang MS-13. „Máme ľudí prichádzajúcich do krajiny, alebo sa snažia vstúpiť – a mnohých z nich zastavujeme. Neverili by ste, akí zlí sú títo ľudia. To nie sú ľudia. To sú zvieratá.“

Trump: Nikto nás neinformoval o zrušení summitu USA-KĽDR

Agentúra AP pripomína, že Trump opakovane označuje ako „zvieratá“ členov násilného pouličného gangu a tiež teroristov a strelcov na školách.

„Keď všetci naši pra-prastarí rodičia prišli do Ameriky, neboli ‚zvieratá‘, a títo ľudia tiež nie sú,“ reagoval líder demokratickej menšiny v Senáte Chuck Schumer.

Mexické ministerstvo zahraničných vecí poslalo oficiálny diplomatický list americkému rezortu zahraničia s tým, že Trumpove vyjadrenia sú „absolútne neprijateľné“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia