Jednou vetou

Trump by neváhal prijímať informácie o svojich oponentoch zo zahraničia

Americký prezident Donald Trump

foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump bude získavať informácie o svojich domácich politických oponentoch zo zahraničných zdrojov. Trump to podľa agentúry DPA uviedol v čase, keď sa v Spojených štátoch rozbieha kampaň pred prezidentskými voľbami v roku 2020.

„To nie je zasahovanie. Majú informácie. Myslím si, že si ich budem brať,“ uviedol v stredajšom rozhovore pre televíznu stanicu ABC.

Ministerstvo spravodlivosti zverejní kľúčové dôkazy z Muellerovej správy

Na otázku, či by jeho volebný štáb mal prijímať informácie z Ruska a Číny, alebo zavolať na federálnu políciu, Trump odpovedal bez obalu: „Myslím, že môžete urobiť oboje. Myslím, že by ste mohli chcieť počúvať, na počúvaní nie je nič zlé.“

„Ak niekto zavolá z krajiny, napríklad Nórska, a povie: ‚Máme informácie o vašom protivníkovi‘, ja si myslím, že by som to chcel počuť,“ pokračoval prezident USA v rozhovore v Oválnej kancelárii.

Severná Kórea obvinila Spojené štáty z neplnenia záväzkov zo summitu Trump-Kim

Trump ďalej odpovedal na otázku, či by volal na políciu a zastavil zasahovanie cudzincov do volieb. Uviedol: „Ak by som si myslel, že je niečo zle, tak by som možno išiel na FBI,“ povedal odkazujúc na americký Federálny úrad pre vyšetrovanie.

Voči šéfovi Bieleho domu je v Kongrese vedené vyšetrovanie v súvislosti s možným zasahovaním Ruska do predvolebnej kampane v roku 2016 s cieľom zdiskreditovať jeho vtedajšiu demokratickú súperku Hillary Clintonovú. Táto kauza sa tiahne celým Trumpovým funkčným obdobím v Bielom dome.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia