Jednou vetou

Trump chce vyslať na hranice s Mexikom ozbrojených vojakov

Donald Trump

foto: Pixabay.com

Americký prezident Donald Trump v stredu vyhlásil, že Spojené štáty vyšlú na hranice s Mexikom ozbrojených vojakov. Obvinil pritom príslušníkov mexickej armády, že namierili zbrane členov americkej Národnej gardy, informovala agentúra AFP.

 „Mexickí vojaci nedávno vytiahli zbrane na vojakov našej Národnej gardy, možno v snahe odviesť pozornosť od pašerákov drog na hranici,“ napísal šéf Bieleho domu na Twitteri a zdôraznil, že niečo také by sa už nemala opakovať.

„Teraz posielame na hranicu OZBROJENÝCH VOJAKOV,“ pokračoval Trump, ktorý už podobným opatrením hrozil aj v minulosti. Prezident USA vo svojom tvíte reagoval na incident z 13. apríla, pri ktorom mexickí vojaci údajne namierili zbrane na dvoch amerických vojakov hliadkujúcich v odľahlej oblasti pri hraniciach s Mexikom.

Pellegrini by chcel s Trumpom hovoriť aj o clách

Trump vo svojich stredajších tvítoch zároveň varoval, že cez mexické územie sa začala presúvať ďalšia veľmi početná „karavána“ migrantov smerujúca k hraniciam USA. Podľa neho je v nej viac ako 20.000 ľudí, ktorých mexické úrady musia zadržať. Ak tak neurobia, Spojené štáty budú musieť uzavrieť príslušný úsek hranice a povolať na jeho ochranu armádu.

Mexiko sa ani zďaleka dostatočne nesnaží zadržiavať a vracať (nelegálnych migrantov),“ napísal Trump v súvislosti s hrozbou vyslania ozbrojených vojakov na južné hranice USA.

Môže vás zaujímať

VATIKÁN: Pápež František vyzval na ukončenie vojny v Líbyi