Jednou vetou

Trump poskytol písomné odpovede vyšetrovateľovi Muellerovi

Americký prezident Donald Trump

foto: TASR/AP

Právnici amerického prezidenta Donalda Trumpa oznámili, že osobitnému vyšetrovateľovi Robertovi Muellerovi zaslali prezidentom vypracované písomné odpovede ohľadom údajného ruského zasahovania do amerických prezidentských volieb v roku 2016. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Odpovede sú dôležitým medzníkom vo vyšetrovaní podozrení zo zasahovania Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016. Prezident týmto spôsobom po prvý raz vyšetrovateľom poskytol svoj pohľad na kľúčové momenty celej kauzy.

Donald Trump už v piatok uviedol, že odpovedal na otázky, ktoré mu v písomnej forme zaslal vyšetrovateľ Mueller. Zdôraznil, že na otázky odpovedal on sám.

Líbyjské úrady donútili migrantov zabarikádovaných na lodi vystúpiť na breh

Trumpov právnik Jay Sekulow spresnil, že odpovede boli poskytnuté v utorok. Tím prezidentových právnikov podľa jeho slov nezverejní znenie otázok a nebude ani poskytovať žiadne informácie týkajúce sa komunikácie s osobitným vyšetrovateľom.

Aktuálna séria otázok sa týkala len problematiky údajného ruského zasahovania do volieb. Ďalšie otázky od Muellerovho tímu by však mali zisťovať aj to, či sa Trump nedopustil marenia výkonu spravodlivosti

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia