Jednou vetou

Trump pricestoval do Singapuru na summit s Kimom

Americký prezident Donald Trump.

Foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump pricestoval v nedeľu do Singapuru, kde sa má na budúci týždeň stretnúť so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Informovala o tom agentúra DPA.

Prezidentský špeciál Air Force One na palube so šéfom Bieleho domu pristál na vojenskej leteckej základni Paya Lebar v nedeľu večer o 20.21 h miestneho času (14.21 h SELČ). Trump do Singapuru pricestoval priamo z kanadského Québecu, kde sa zúčastnil summitu krajín G7.

Trumpa, ktorý si pri tejto príležitosti dal k tmavému obleku žiarivo modrú kravatu, na letisku privítal singapurský minister zahraničia Vivian Balakrišnan. Prezident zamával novinárom a zástupcom tamojších úradov a nastúpil do čiernej limuzíny.

Trump zmaril snahu G7 ukázať jednotný front

Kolóna s Trumpom sa následne presunula do hotela Šangri-La, kde bude počas celého svojho pobytu v Singapure ubytovaný.

Popoludní miestneho času o 14.38 h (08.38 h SELČ) pristálo na letisku v Singapure aj lietadlo spoločnosti Air China s vodcom Kim Čong-unom na palube. Z letiska sa delegácia severokórejského vodcu presunula do hotela St. Regis, kde bude ubytovaná.  Kim medzi medzičasom absolvoval audienciu u singapurského premiéra Lee Hsien Loonga. Stretnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom je naplánované na utorok 12. júna a malo by sa konať v hoteli Capella na ostrove Sentosa v Singapure.  Pôjde vôbec o prvé stretnutie úradujúceho amerického prezidenta so severokórejským vodcom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia