Trump prvýkrát rozsvietil národný vianočný strom

Americký prezident Donald Trump reční po rozsvietení tzv. národného vianočného stromu v parku Bieleho domu. Vedľa neho manželka Melianie Trump

Foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok večer po prvý raz slávnostne rozsvietil takzvaný národný vianočný strom v parku pri Bielom dome. Zároveň celej krajine zaželal „veselé Vianoce a šťastný nový rok“ a „nádherné sviatky“. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

Spolu s Trumpom odpočítavala rozžiarenie vianočného stromu so zlatými svetlami a striebornými hviezdami aj jeho manželka Melania, ktorá napokon stisla tlačidlo.

Tradícia z roku 1923

Na každoročnej, v poradí už 95. ceremónii, prezidenta a prvú dámu sprevádzali aj ďalší členovia rodiny.

Celú slávnosť spoločne moderovali televízna moderátorka Kathie Leeová Giffordová a herec Dean Cain. Hudobný program zabezpečili skupina Beach Boys, spevák Jack Wagner, speváčka Wynonna Juddová, country spevák Craig Campbell a ďalší.

S tradíciou rozsvecovania amerického národného vianočného stromu začal v roku 1923 vtedajší prezident Calvin Coolidge. Ceremónia sa každoročne koná v Prezidentskom parku, ktorý sa nachádza južne od Bieleho domu.

Môže vás zaujímať

Kneset schvaľuje návrh zákona o ďalších voľbách a svojom rozpustení