Trump reagoval na Mayovú, v tweete však omylom označil jej menovkyňu

Americký prezident Donald Trump a britská premiérka Theresa Mayová.

Foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump v reakcii na pokarhanie britskej premiérky za to, že na sociálnej sieti Twitter zdieľal protimoslimské videá, v príspevku najprv omylom označil inú Theresu Mayovú. Tá teraz márne čaká na jeho ospravedlnenie, informovala v piatok agentúra AP.

Štyridsaťjedenročnú Theresu Mayovú Scrivenerovú z mesta Bognor Regis na južnom pobreží Anglicka, ktorá mala v čase omylu na Twitteri len šesť sledovateľov, následne začali kontaktovať svetové médiá a nemohla ani odísť z domu.

Jedna vedie krajinu, druhá je matka z Bognoru

„Theresa, nezameriavajte sa na mňa, zamerajte sa na deštruktívny radikálny islamský terorizmus, ktorý sa odohráva v Spojenom kráľovstve,“ napísal v inkriminovanom príspevku Trump. Namiesto britskej premiérky používajúcej účet @theresa_may však omylom označil jej menovkyňu Theresu Mayovú Scrivenerovú s účtom @theresamay. Chybu neskôr opravil.

Scrivenerovej sa však medzičasom začali ozývať svetové médiá, pričom v rozhovore pre britskú agentúru BPA povedala, že do debaty amerického prezidenta s britskou premiérkou sa nijakým spôsobom miešať nechcela. Vyslovila tiež názor, že Trump sa mal zamyslieť skôr, než svoj príspevok zverejnil. „Naše profily sú celkom iné. Ona vedie krajinu, ja som matka z Bognoru,“ dodala v tejto súvislosti.

Môže vás zaujímať

Pápež povýšil filipínskeho kardinála Tagleho do významnej funkcie vo Vatikáne