Jednou vetou

Trump: S princom Charlesom som sa rozprával o zmene klímy, väčšinou hovoril on

Americký prezident Donald Trump (druhý sprava), prvá dáma USA Melania Trumpová (vpravo), britský princ Charles (druhý zľava) a jeho manželka Camilla (vľavo) pózujú pred rezidenciou amerického veľvyslanectva v Londýne, kde absolvovali spoločnú večeru 4. júna 2019

foto: TASR/AP

Prezident USA Donald Trump v stredu počas návštevy Británie vyhlásil, že princ Charles na stretnutí s ním "neustále rozprával" o klimatickej zmene, ale aj tak nepovedal, aký má vplyv.

Trump uviedol, že v rámci svojej tohtotýždňovej návštevy Spojeného kráľovstva mal naplánovaný 15-minútový rozhovor s následníkom trónu Charlesom. „Nakoniec sa to zmenilo na hodinu a pol trvajúci rozhovor. A väčšinu času rozprával on,“ dodal americký prezident.

Predseda Strany brexitu Farage sa stretol s Trumpom

Trumpa sa na debatu s Charlesom opýtali počas interview pre raňajší televízny program „Good Morning Britain“ (Dobré ráno, Británia) na stanici ITV, napísala agentúra AP.

Šéf Bieleho domu v tejto relácii vysvetlil, že Charles „sa naozaj vášnivo zaujíma o tému klimatickej zmeny“ a chce zaistiť, aby budúce generácie mali „klímu, ktorá je dobrá, a nie katastrofálna, a ja súhlasím“.

Americký prezident podľa svojich slov budúcemu britskému kráľovi povedal, že Spojené štáty majú jednu z najčistejších klím na svete.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia