Jednou vetou

Trump sa cíti plný síl a verí, že v prezidentských voľbách porazí Bidena

Americký prezident Donald Trump a Joe Biden

foto: TASR/AP, koláž: hlavne.sk

Americký prezident Donald Trump sa cíti byť mladý a plný života a verí, že v boji o prezidentské kreslo dokáže ľahko poraziť demokrata Joea Bidena. Informovala o tom agentúra AP.

Trump (72) týmito slovami v piatok reagoval na otázku, aký vek je už pre prezidenta USA príliš vysoký, ktorú mu v Bielom dome položil jeden z novinárov.

Hlavou krútia politici, aj politológovia: Do Bieleho domu zavítal každý okrem Kisku

„Cítim sa ako mladý muž. Som taký mladý. Nemôžem tomu uveriť… Som mladý vitálny muž,“ uviedol šéf Bieleho domu.

Trump sa následne pousmial a dodal, že si nie je istý, ako je na tom v tomto smere jeho demokratický protikandidát Biden – druhý najstarší uchádzač o post prezidenta po Berniem Sandersovi (77).

Do súboja o prezidentskú nomináciu Demokratickej strany pre voľby v roku 2020 doposiaľ vstúpili alebo takýto krok signalizovali už zhruba dve desiatky osobností. V prieskumoch sa umiestňujú na prvých priečkach Bernie Sanders, Kamala Harrisová, Elizabeth Warrenová, Cory Booker, ako i Joe Biden.

Čínsky prezident príde čoskoro do Bieleho domu, uviedol Trump

Podľa mnohých má 76-ročný Biden, bývalý viceprezident Baracka Obamu a rešpektovaný politik, najlepšie predpoklady na to, aby porazil súčasného republikánskeho šéfa Bieleho domu.

Samotný Trump nedávno, keď sa len očakávalo oznámenie Bidenovej kandidatúry, uviedol, že bývalého viceprezidenta „nevníma ako hrozbu.“

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre