Jednou vetou

Trump sa na summite G20 krátko stretol s Putinom

Ruský prezident Vladimir Putin s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

zdroj: TASR/AP

Prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin sa nakrátko stretli na summite skupiny G20 v Buenos Aires. Bez ďalších podrobností o tom v sobotu podľa agentúry Reuters informoval Putinov poradca pre zahraničnú politiku Jurij Ušakov.

 Kedy sa Trump a Putin najbližšie stretnú Ušakov nevedel povedať. Ušakov tiež uviedol, že počas vrcholnej schôdzky sa stretol s poradcom Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Johnom Boltonom a že USA a Rusko sú pripravené pokračovať v kontaktoch.

Stretnutie oboch prezidentov neskôr potvrdil aj hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. „Áno, bol tam krátky kontakt,“ cituje Peskova agentúra Interfax.

Porošenko: Ruská armáda sústreďuje vojská pri hraniciach s Ukrajinou

Peskov nemal informácie o tom, či sa Putin stretol aj s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Novinárom odporučil, aby sa na to ruského prezidenta opýtali tlačovej konferencii.

Trump pritom pôvodne avizoval, že kvôli minulotýždňovému incidentu v Kerčskom prielive medzi loďami ruského a ukrajinského námorníctva zrušil plánované stretnutie s Putinom na summite G20. Už v Argentíne však americký prezident oznámil, že je  pripravený stretnúť sa s Putinom „vo vhodnom čase“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia