Na zozname ďalej figurujú indický premiér Naréndra Módí, nemecká kancelárka Angela Merkelová, turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, japonský premiér Šinzó Abe a austrálsky premiér Scott Morrison. Trump tiež absolvuje dialóg so saudskoarabským korunným princom Muhammadom bin Salmánom na pozadí eskalujúcich vzťahov medzi USA a Iránom.
Stretnutie Trumpa s čínskym prezidentom – ktoré je veľmi očakávané, keďže obe krajiny sa usilujú dosiahnuť obchodnú dohodu -, sa má uskutočniť v sobotu, v druhý deň summitu v Osake. Po skončení summitu odletí Trump do juhokórejskej metropoly Soul, kde sa stretne s tamojším prezidentom Mun Če-inom.
Trump dostal od Kima ďalší priateľský list s prianím k narodeninám
To, či americký prezident navštívi aj demilitarizovanú zónu medzi Južnou Kóreou a Kórejskou ľudovodemokratickou republikou (KĽDR), Washington nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.
Trump však nemá počas svojej ázijskej cesty „žiadne plány“ na stretnutie so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Obaja politici sa predtým stretli už dvakrát – v roku 2018 v Singapure a vo vietnamskom Hanoji vo februári.
Trump v pondelok oznámil, že v uplynulom mesiaci mal s Kim Čong-unom „veľmi priateľskú“ korešpondenciu. Kim prezidentovi USA začiatkom mesiaca poslal list, v ktorom mu zablahoželal k narodeninám. Trump mu odpovedal taktiež listom, ktorého obsah severokórejské médiá citujúc samotného Kima v nedeľu označili za „znamenitý“.