Jednou vetou

Trump sa pred schôdzkou s Kim Čong-unom stretne s juhokórejským prezidentom

Americký prezident Donald Trump

foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump sa ešte pred ohlásenou schôdzkou so severokórejským vodcom Kim Čong-unom stretne vo Washingtone s juhokórejským prezidentom Mun Če-inom, uviedla juhokórejská agentúra Jonhap, odvolávajúc sa na informácie zverejnené Bielym domom.

Ich stretnutie sa uskutoční 22. mája v Bielom dome. „Prezident Trump a prezident Mun budú pokračovať v úzkej koordinácii vývoja na Kórejskom polostrove po medzikórejskom summite, ktorý sa konal 27. apríla,“ uvádza sa vo vyhlásení Bieleho domu. Prezidenti budú taktiež diskutovať o nadchádzajúcej schôdzke prezidenta Trumpa so severokórejským lídrom Kim Čong-unom.

Očakáva sa, že Mun oboznámi Trumpa s výsledkom jeho minulotýždňového historického stretnutia s Kim Čong-unom. Lídri Severnej a Južnej Kórey sa 27. apríla stretli na historickom summite v demilitarizovanej zóne medzi oboma krajinami, konkrétne v pohraničnej dedine Pchanmundžom, kde ohlásili kroky smerujúce k oficiálnemu ukončeniu kórejskej vojny a zbaveniu Kórejského polostrova jadrových zbraní.

Trump v piatok vyhlásil, že termín a miesto jeho historického stretnutia so severokórejským vodcom Kim Čong-unom sú už stanovené. Americký prezident navrhol hranicu medzi Kóreami ako možné miesto pre stretnutie s Kimom.

Mun a Trump tiež viedli rozhovory na okraj Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov, ktoré sa konalo v septembri minulého roku v New Yorku.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia