Jednou vetou

Trump vracia Kimovi úder: Považuje ho za očividného blázna

Kim Čong-un a Donald Trump.

Foto: TASR/AP

Severokórejskému vodcovi Kim Čong-unovi pohrozil washingtonského času prezident USA Donald Trump a odkázal mu, že bude „otestovaný ako nikdy predtým.“ Uviedla to agentúra AP s tým, že Trump týmto výrokom nadviazal na predchádzajúcu sériu vzájomných invektív.

„Otestovaný ako nikdy predtým bude Kim Čong-un zo Severnej Kórey, ktorý je očividný blázon a nevadí mu hladovanie alebo zabíjanie vlastných ľudí,“ odkázal Trump svojmu súperovi na Twitteri.

Severokórejský vodca Kim Čong-un v noci nadnes v nezvyčajne priamom vyjadrení označil amerického prezidenta Donalda Trumpa za „vyšinutého“ a dodal, že „draho zaplatí“ za svoje hrozby. Kim ďalej uviedol, že Trump „nie je spôsobilý viesť svoju krajinu“, pričom šéfa Bieleho domu popísal ako „ničomníka a gangstra, ktorý sa rád zahráva s ohňom“.

Severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho vo štvrtok v New Yorku vyhlásil, že Pchjongjang by mohol čoskoro uskutočniť skúšku vodíkovej bomby v Tichom oceáne. Trump vo štvrtok podpísal nové výkonné nariadenie, ktoré posilňuje sankcie voči Pchjongjangu za jeho jadrový program.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia