Trump vyhlásil, že s Kimom by sa mohol stretnúť o tri, štyri týždne

Americký prezident Donald Trump.

Foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump v sobotu vyhlásil, že so severokórejským vodcom Kim Čong-unom by sa mohol stretnúť o "tri alebo štyri týždne". Informovala o tom televízia CNN.

„Myslím si, že by sme sa mohli stretnúť o tri alebo štyri týždne. Bude to dôležitá schôdzka – denuklearizácia Kórejského polostrova,“ uviedol šéf Bieleho domu. K tomu však poznamenal: „Nemusí to vyjsť. Odídem.“

Trump ešte skôr v sobotu v príspevku na sociálnej sieti Twitter informoval, že viedol „dlhý a veľmi dobrý“ telefonický rozhovor s juhokórejským prezidentom Mun Če-inom, ktorý deň predtým uskutočnil historické stretnutie so severokórejským vodcom Kim Čong-unom.

Trump po telefonáte s Munom napísal, že „veci sa vyvíjajú veľmi dobre“ a pracuje sa na určení termínu a miesta očakávaného americko-severokórejského summitu.

Lídri Severnej a Južnej Kórey sa v piatok stretli v pohraničnej dedine Pchanmundžom, kde ohlásili kroky smerujúce k oficiálnemu ukončeniu kórejskej vojny a zbaveniu Kórejského polostrova jadrových zbraní.

Trump v sobotňajšom tvíte uviedol, že sa teší na stretnutie s Kimom, ktoré bolo predbežne naplánované na máj alebo začiatok júna, keďže to „by už malo byť teda niečo“.

Môže vás zaujímať

Silné zemetrasenie má na Filipínach už štyri obete vrátane troch detí