Trump vyjadril smútok nad obeťami streľby v ústave pre veteránov

Americký prezident Donald Trump

Foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump na Twitteri v sobotu napísal, že je "hlboko zarmútený" piatkovou streľbou, ktorá si vyžiadala životy troch pracovníčok v kalifornskom ústave pre vojnových veteránov. Informovala o tom agentúra AP.

Trump po tragédií vyjadril smútok „nad stratou troch úžasných žien, ktoré sa starajú o našich veteránov.“

Identifikovali strelca z ústavu pre vojnových veteránov v Kalifornii

Tri pracovníčky v ústave pre vojnových veteránov v kalifornskom meste Yountville zabil 36-ročný bývalý vojak Albert Wong, ktorý bol zaradený do programu na liečenie posttraumatickej stresovej poruchy. Z programu ho však vyradili.
Dve z jeho obetí, 29-ročná Jennifer Gonzalesová a 42-ročná Jennifer Golicková, boli terapeutky, ktoré sa starali o veteránov trpiacich posttraumatickou stresovou poruchou v rámci programu Pathway Home. Treťou obeťou je Christine Loeberová, riaditeľka tohto programu.

Úrady predtým informovali, že Wong so strelnou zbraňou prenikol na rozlúčkovú oslavu jedného zo zamestnancov zariadenia. Tri ženy zadržiaval takmer osem hodín bez akejkoľvek komunikácie s políciou, zatiaľ čo zásahový tím uzavrel oblasť. Po vniknutí do objektu polícia našla mŕtve telá troch žien a útočníka. Motív činu zatiaľ vyšetrovatelia nepoznajú.

Môže vás zaujímať

Kurdmi vedené SDF sa stiahli z mesta Ras al-Ajn na severe Sýrie