Jednou vetou

Trump vyzval riaditeľa USCIS, aby odstúpil

Americký prezident Donald Trump

TASR

Prezident USA Donald Trump vyzval riaditeľa Amerického úradu pre občianstvo a imigráciu (USCIS), aby sa vzdal funkcie, informovala v sobotu agentúra AP.

USCIS spadá pod ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť (DHS). Riaditeľom USCIS je Lee Francis Cissna, ktorý podľa AP v piatok svojim kolegom oznámil, že jeho posledný pracovný deň bude 1. júna.

V apríli Trump nečakane oznámil odchod ministerky pre vnútornú bezpečnosť Kirstjen Nielsenovej.  Opoziční demokrati reagovali na rezignáciu Nielsenovej so znepokojením a obávajú sa ďalšieho pritvrdenia prezidentovej politiky.

Trump reaguje na odstúpenie Mayovej: Theresy je mi ľúto, mám ju veľmi rád

Pred niekoľkými mesiacmi sa objavili špekulácie, že Trump je nespokojný s prácou Nielsenovej, ktorej rezort je zodpovedný aj za ochranu hraníc. Prezident jej údajne vyčítal, že situáciu na hraniciach s Mexikom, kde chce vybudovať bariéru proti migrantom, nedokáže zvládnuť. Ministerka napriek tomu zostala voči nemu lojálna.

Trump sa Nielsenovej v krátkom príspevku na Twitteri poďakoval za jej prácu a oznámil, že ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť dočasne povedie šéf Amerického úradu pre clá a ochranu hraníc (CBP) Kevin McAleenan.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia