Jednou vetou

Trump zvažuje podporiť návrh na skryté nosenie zbraní zamestnancami škôl

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Americký prezident Donald Trump v stredu vyhlásil, že zvažuje podporiť návrh, ktorý by umožnil vycvičeným zamestnancom škôl skryté nosenie zbraní.

Jeho slová zazneli na schôdzke so študentmi a rodičmi, ktorých sa dotkla streľba na strednej škole Marjory Stonemanovej-Douglasovej v meste Parkland na Floride. Dňa 14. februára tam 19-ročný Nikolas Cruz, bývalý žiak tejto školy, zastrelil útočnou puškou 17 ľudí.

Trumpov návrh je reakciou na výzvy, aby učitelia a ďalší zamestnanci škôl mohli v podobných prípadoch konať ešte pred príchodom bezpečnostných zložiek, uviedla agentúra AP.

Trump konštatoval, že v priemere trvá streľba na školách tri minúty, zatiaľ čo policajná reakcia prichádza v priemere po piatich až ôsmich minútach.

Americký prezident sa domnieva, že návrh by mohol „vyriešiť problém“ streľby na školách, pretože potenciálny útočník si podľa neho dvakrát premyslí, či spáchať čin. Poznamenal, že od útokov z 11. septembra 2001 v USA majú aj niektorí piloti povolenie na skryté nosenie zbrane.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia