Jednou vetou

Trumpa zoslal Boh, aby zachránil Izrael, uviedol Pompeo

Americký prezident Donald Trump

Foto: TASR/AP

Podľa slov amerického ministra zahraničných vecí Mikea Pompea je "možné", že prezidenta USA Donalda Trumpa zoslal Boh, aby zachránil Izrael pred Iránom. Pompeo to povedal v rozhovore pre stanicu Christian Broadcasting Network (CBN) počas svojej ostro sledovanej návštevy židovského štátu.

USA uvalili nové sankcie na Irán v čase, keď je Pompeo na návšteve v Libanone

Šéf americkej diplomacie daný výrok vysvetľuje svojou vierou. Pompeo zároveň vyzdvihol snahy Spojených štátov „zabezpečiť, aby táto demokracia na Blízkom východe, ktorou je židovský štát, zotrvala“.

Jeho výrok prišiel na židovský sviatok Purim pripomínajúci biblickú záchranu židovského ľudu pred genocídou, pripomenul Pompeovi novinár CBN.

Na otázku, či je Trump povolaný na pomoc zachrániť Izraelčanov pred hrozbou Iránu, Pompeo reagoval: „Ako kresťan určite verím, že je to možné. Som si istý, že Boh tu pôsobí,“ informovala v piatok stanica BBC.

Pompeo, bývalý senátor za štát Kansas a riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby (CIA), nie je prvým členom Trumpovej administratívy, ktorý sa vyjadril, že za Trumpovými činmi stojí Božia vôľa; tlačová tajomníčka Bieleho domu Sarah Sandersová v januári vyhlásila, že „Boh chcel, aby sa Trump stal prezidentom“.

Trumpovo vyhlásenie o Golanských výšinách odmietli Nemecko i Francúzsko

Americký viceprezident Mike Pence a bývalý minister spravodlivosti Jeff Sessions vo svojich oficiálnych komentároch takisto zmieňujú kresťanstvo alebo citujú z Biblie. Trumpov kabinet má po prvý raz za uplynulých 100 rokov skupinu biblického štúdia. Jej členmi sú okrem iných i Pompeo a Pence.

Môže vás zaujímať

Kampane Trumpa a Bidena sa stali terčmi hackerov, tvrdí Google