Jednou vetou

Tuniskí vojaci zabili veliteľa vetvy al-Káidy islamského Maghribu

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Tuniské bezpečnostné zložky počas operácie pri hraniciach s Alžírskom zabili veliteľa tuniskej vetvy teroristickej organizácie al-Káida islamského Maghribu (AQIM).

Ako vo svojom vyhlásení spresnilo tuniské ministerstvo obrany,  spoločnú operáciu v horských oblastiach v provincii Kasrajn podnikli tuniské ozbrojené sily a národná garda.

O život pri nej prišiel veliteľ tuniskej vetvy AQIM známej pod názvom Ukba ibn Náfi a ďalší člen jej velenia bol zranený, uviedla agentúra AFP.

V oblasti Kasrajn je aktívnych viacero teroristických zoskupení vrátane Vojakov kalifátu napojených na džihádistickú organizáciu Islamský štát.

Libanonský premiér predložil 24-bodový plán na riešenie súčasnej krízy

Tunisko od revolúcie, ktorú zažilo v roku 2011, čelilo nárastu útokov teroristických zoskupení. Tieto útoky si vyžiadali desiatky obetí na životoch z radov príslušníkov bezpečnostných zložiek, civilistov i zahraničných turistov.

Po sérii teroristických útokov v roku 2015 bol v krajine vyhlásený výnimočný stav, ktorý platí doteraz. Bezpečnostná situácia v krajine sa síce zlepšila, ale útoky na príslušníkov bezpečnostných zložiek sa odohrávajú aj naďalej.

Môže vás zaujímať

MAĎARSKO: Nehoda poľského autobusu si vyžiadala mŕtveho a 34 zranených