Jednou vetou

Turecká polícia zadržala 25 ľudí údajne napojených na gang prevádzačov migrantov

Ilustračné foto

Foto: TASR

Celkovo 25 ľudí zadržala v stredu turecká polícia pre ich údajné napojenie na rozsiahlu sieť prevádzačov migrantov. S odvolaním sa na správu tureckej súkromnej tlačovej agentúry Demirören o tom informovala agentúra DPA.

Podozriví údajne pracovali pre gang, ktorý migrantov prevádzal z Iraku a Sýrie do Európy. Zadržali ich pri raziách v Istanbule a tiež provinciách Mugla, Balikesir a Čanakkale ležiacich na pobreží Egejského mora.

Haftarova armáda odovzdala Egyptu dôležitého militanta

Medzi zadržanými je šesť cudzincov vrátane Iračana, ktorý je údajným vodcom prevádzačského gangu, píše Demirören.

Razie vykonala istanbulská polícia v spolupráci s tajnou službou i pobrežnou strážou. Polícia pri zásahoch skonfiškovala dokumenty, hotovosť v eurách i dolároch a pri pobreží okresu Marmaris v provincii Mugla zhabala tiež sedem lodí.

Prevádzačský gang údajne vyberal od každého migranta za nelegálny prechod do európskych krajín, prevažne Grécka a Talianska, približne 5000 eur.

V stredu prišlo pri leteckých útokoch v Sýrii o život najmenej desať civilistov

Migranti sa často snažia dostať z Turecka do Grécka či ďalej do Európy práve prechodom cez Egejské more, približuje DPA.

Dodáva, že v samotnom Turecku žije aktuálne vyše 3,5 milióna sýrskych utečencov a tiež vysoké počty migrantov z krajín ako Irak či Afganistan.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia