Jednou vetou

Turecká polícia zadržala 82 podozrivých z napojenia na Islamský štát

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Turecká polícia zadržala v sobotu 82 osôb podozrivých z napojenia na džihádistickú organizáciu Islamský štát (IS). Informovala o tom v sobotu turecká tlačová agentúra Dogan, podľa ktorej sa policajné razie uskutočnili v desiatich obvodoch Istanbulu.

Medzi zadržanými je päť Turkov a 77 cudzincov, spresnil zdroj s tým, že turecké úrady začali pripravovať ich deportácie.

Štátnu príslušnosť zadržaných cudzincov agentúra Dogan nezverejnila. Podľa denníka Sabah ide údajne o občanov krajín Perzského zálivu, severnej Afriky, Afganistanu, Pakistanu a Čečenska, ktoré je súčasťou Ruskej federácie.

Operácia protiteroristických jednotiek tureckej polície sa podľa denníka Sabah uskutočnila v rovnakom čase na 16 adresách v 10 istanbulských obvodoch.

Zadržaní údajne bojovali v jednotkách IS v Sýrii a Iraku a niektorí mali v úmysle spáchať teroristické útoky v Istanbule. Počas razií polícia zhabala dokumenty a nosiče s dátami týkajúcimi sa IS.

Sobotňajšia vlna zatýkania je posledným zo záťahov bezpečnostných zložiek proti extrémistickým skupinám v Turecku, pri ktorých bolo za posledné mesiace zadržaných niekoľko stoviek ľudí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia