Jednou vetou

Dopravia domov tisícky občanov, ktorí uviazli v zahraničí

Ilustračné foto

TASR

Turecko a Nemecko dopravia domov tisícky občanov, ktorí uviazli v zahraničí. Nemci uviazli v turistických destináciách, Turci zase v deviatich európskych štátoch.

Nemecko a Turecko dopravia domov tisícky svojich občanov, ktorí počas pandémie nového koronavírusu uviazli v zahraničí.

Berlín začal s úsilím dostať domov nemeckých turistov, ktorí zostali v obľúbených zimných destináciách ako sú napríklad Maroko, Dominikánska republika, Filipíny, Maledivy a Egypt. Minister zahraničia Heiko Maas v utorok uviedol, že vláda na to minie do 50 miliónov eur. Spolupracujú pritom s aerolíniami vrátane Lufthansy.

Mimoriadne zasadnutie parlamentu v Rakúsku: Opatrenia pritvrdili?!

Nemcov by do krajiny mali priviezť v priebehu najbližších dní. Maas neuviedol presné číslo osôb, ktoré uviazli v zahraničí, ale povedal, že obzvlášť veľa ich je v Maroku – zhruba štyri až päť tisíc. „Aj keď urobíme všetko, čo je v ľudských silách, nemôžeme v každom prípade poskytnúť riešenie v priebehu 24 hodín,“ varoval minister. Ako ďalej uviedol, jeho rezort vydal formálne varovanie pred cestovaním do ktorejkoľvek krajiny.

Pre koronavírus v Česku uzatvorili najnovšie aj niektoré obce

Turecko privezie do vlasti viac ako 3 600 svojich občanov, ktorí sú v deviatich európskych krajinách. Stane sa tak po tom, čo krajina pre koronavírus pozastavila lety do 20 destinácií. Turecký minister zahraničia Mevlüt Čavušoglu povedal, že občania prídu do krajiny v priebehu utorka prostredníctvom 34 letov spoločnosti Turkish Airlines. Všetky osoby budú musieť stráviť 14 dní v karanténe v Istanbule a neďalekom meste Izmit.

Môže vás zaujímať

GRÓNSKO: Odlomil sa obrovský kus ľadového šelfu