Jednou vetou

Turecko: Bilanciu obetí havárie rýchlovlaku zvýšili na 9 mŕtvych a 47 zranených

Nehoda v Turecku

Foto: Twitter

Na deväť mŕtvych a 47 zranených zvýšili turecké úrady bilanciu obetí havárie rýchlovlaku, ku ktorej došlo vo štvrtok ráno v metropole Ankara. Informovala o tom agentúra AP.

O život prišli traja rušňovodiči a šesť cestujúcich. Ôsmi zranení zomreli priamo na mieste, jeden po prevoze do nemocnice. Okrem toho hospitalizovali ďalších 47 ľudí vrátane štvrtého zraneného rušňovodiča.

Podľa miestnych úradov sa vlak najskôr na malej ankarskej železničnej stanici Maršandiz, kde vysokorýchlostné súpravy nezastavujú, čelne zrazil s lokomotívou, ktorej posádka kontrolovala stav železničnej trate. Potom vrazil do nadchodu pre chodcov, ktorého časť sa následkom kolízie zrútila. Najmenej dva vozne sa pritom vykoľajili.

Havária rýchlovlaku v Turecku si vyžiadala najmenej štyroch mŕtvych

Vlak zhruba šesť minút pred nehodou vypravili z hlavnej stanice v Ankare do približne 260 kilometrov vzdialeného mesta Konya, ktoré sa rovnako ako turecká metropola nachádza v strednej časti krajiny.

Na mieste zasahovali záchranári za pomoci pátracích psov, ktorí vyslobodzovali cestujúcich z poškodených vozňov a trosiek zrútenej lávky. Predpokladá sa, že všetkých ľudí z vlaku už vytiahli.

Turecko sa ponúka za sprostredkovateľa v konflikte Ruska s Ukrajinou

Podľa tureckých médií, na ktoré sa odvoláva agentúra AFP, sa v rýchlovlaku nachádzalo celkovo 206 cestujúcich.

K havárii, ktorej príčina nebola bezprostredne známa, došlo približne o 06.30 h miestneho času (04.30 h SEČ). Vyšetrovaním udalosti boli poverení traja prokurátori.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia