Jednou vetou

Turínsky prokurátor napomenul Salviniho pre tvít o policajnom zásahu

Matteo Salvini

foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump nie je jediným svetovým politikom, ktorý sa už pre príspevky na Twitteri dostal do problémov s úradmi.

Podobne aktívny ako Trump je na tejto sociálnej sieti i taliansky minister vnútra a vicepremiér Matteo Salvini, ktorého pre utorňajší príspevok napomenul hlavný turínsky prokurátor Armando Spataro.

Išlo o tvít, v ktorom Salvini informoval, že polícia zadržala 15 nigérijských „mafiánov“, a to podľa prokuratúry v čase, keď sa policajný zásah ešte neskončil, uviedla v stredu agentúra AP.

Mogheriniová vyzvala USA a Rusko na záchranu zmluvy INF

Spataro uviedol, že Salviniho unáhlené tvíty ohrozili vyšetrovanie a porušili predpisy o tom, kedy a ako sa majú takéto informácie zverejňovať. Spataro zároveň Salviniho vyzval, aby v budúcnosti podobné príspevky nezverejňoval a vyhol sa tak „riziku, že uškodí prebiehajúcemu vyšetrovaniu“.

Samotný Salvini, ktorý je tiež predsedom pravicovo-populistickej strany Liga Severu, trvá na tom, že od turínskej polície dostal predmetnú textovú správu o zatýkaní asi 90 minút predtým, než o nej v utorok informoval na Twitteri a popiera, že by tak priebeh zásahu mohol ohroziť.

Do Spatara sa po pokarhaní taliansky vicepremiér pustil na sociálnej sieti Facebook, kde zverejnil video, v ktorom prokurátorovi želá dlhý a pokojný dôchodok.

Spataro je jedným z najskúsenejších talianskych prokurátorov a do dôchodku by mal odísť ešte tento mesiac, keď sa dožíva 70 rokov. Jeho napomenutie Salviniho podporili i ďalší prokurátori, píše AP.

Sean Penn pripravuje v Istanbule dokument o vražde novinára Chášukdžího

Pokarhanie však na Salviniho činnosť na sociálnych sieťach zatiaľ zjavne veľký vplyv nemalo. Už v stredu totiž vychválil rozsiahlu medzinárodnú operáciu zameranú na členov talianskej mafiánskej organizácie ‚Ndrangheta.

„Dúfam, že nik sa pre moju chválu neurazí a nezaútočí na mňa,“ dodal v príspevku na Twitteri.
Salvini zverejňuje svoje príspevky na sociálnych sieťach často neskoro v noci a mieša v nich prácu so zábavou. Občasne tiež publikuje aj fotografie dobrého jedla, ktoré si dal.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia