Jednou vetou

Twitter bol vo štvrtok večer neprístupný, výpadok zasiahol časť USA i Európy

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Sociálnu sieť Twitter postihol vo štvrtok večer (SELČ) rozsiahly výpadok. Najviac ním boli postihnuté obe pobrežia Spojených štátov, stredná a západná Európa a Japonsko.

Používatelia Twitteru počas výpadku nemohli viac ako hodinu pridávať príspevky, zverejňovať svoje komentáre, lajkovať, retvítovať a dokonca ani zobrazovať informácie o tvítoch. Na spodnej strane displeja sa časti používateľov zobrazovalo chybové hlásenie o technických problémoch.

Odvolací súd rozhodol, že Trump nesmie na Twitteri blokovať svojich kritikov

Twitter k situácii podal vysvetlenie, že „výpadok bol spôsobený zmenou vnútorných konfigurácií, na ktorých sa pracuje.“ Pred tým, ako sa situácia po vyše hodine vrátila do normálu, vedenie spoločnosti svojich klientov ubezpečilo, že robí všetko pre to, ako mali prístup k službe čo najskôr.

Kontá na sieti Twitter má mnoho známych osobností a vládnych úradov, čo im umožňuje informovať o novinkách či komentovať to, čo považujú za dôležité či zaujímavé.

EÚ ocenila sociálne siete za blokovanie dezinformácií, vyzvala na ďalšie kroky

Medzi najznámejších používateľov patrí najmä americký prezident Donald Trump, ktorý prostredníctvom svojho konta na Twitteri komentuje svetové udalosti prakticky denne.

K poslednému výpadku došlo v čase, keď Trump spred Bieleho domu oznamoval, že v najbližších týždňoch zvolá konferenciu za účasti veľkých technologických spoločností, aby s nimi viedol „reálny dialóg“ o „regulačných a legislatívnych riešeniach“ stavu, ktorý opísal ako nespravodlivé zaobchádzanie s konzervatívcami zo strany veľkých online platforiem.

Trump avizoval „podstatné“ rozšírenie sankcií voči Iránu

Tesne pred tým sa pritom v Bielom dome konala konferencia, na ktorej sa diskutovalo o „možnostiach a výzvach internetu“.

Pozvaní na ňu boli politickí tzv. influenceri a Trumpovi či republikánom naklonení ľudia aktívni na internete.
IT firmy či vplyvné sociálne médiá a spoločnosti – Facebook, Twitter či Google – pozvanie na túto konferenciu do Bieleho domu nedostali.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia