Jednou vetou

Twitter zablokoval v Izraeli účty, ktoré mali šíriť terorizmu

Twitter

foto: TASR/AP

Mikroblogovacia sociálna sieť Twitter po žiadosti izraelského ministra verejnej bezpečnosti zablokovala 35 účtov. Tieto účty mali šíriť teroristický obsah.

Mikroblogovacia sociálna sieť Twitter zablokovala v Izraeli dva používateľské účty palestínskej skupiny Hamas a zrušila alebo zablokovala 35 účtov lídrov Hamasu i libanonského hnutia Hizballáh. Informovala o tom v pondelok Židovská telegrafická agentúra (JTA).

Twitter pristúpil k tomuto kroku približne dva týždne po tom, čo vedenie spoločnosti kontaktoval izraelský minister verejnej bezpečnosti Gilad Erdan. V liste uviedol, že Twitter „z veľkej časti nereaguje na požiadavky izraelských orgánov na odstránenie obsahu teroristov a zrušenie ich účtov“.

Jednou vetou Sopka na Bali vychrlila popol do výšky dvoch kilometrov V Stredozemnom mori zachránili 109 migrantov

„Umožnenie teroristickým organizáciám slobodne operovať a šíriť ich správy prostredníctvom vašej platformy môže byť porušením existujúceho izraelského zákona, pokiaľ ide o poskytovanie podpory teroristickým organizáciám,“ písal Erdan.

List obsahoval čiastočný zoznam účtov na Twitteri, ktoré sú spojené s teroristickými organizáciami, a Erdan pohrozil právnymi krokmi, ak nebudú odstránené.

JTA poznamenala, že twitterový účet Hamasu je v Izraeli od pondelka neprístupný. Mimo Izraela je dostupný, avšak obsahuje upozornenie, že môže obsahovať „potenciálne citlivý obsah“.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi