Jednou vetou

Tymošenková tvrdí, že postúpila do druhého kola prezidentských volieb

Bývalá ukrajinská premiérka a prezidentská kandidátka Julija Tymošenková

foto: TASR/AP

Ukrajinská expremiérka a prezidentská kandidátka Julija Tymošenková odmietla ako "nečestné" odhady výsledkov nedeľňajšieho prvého kola prezidentských volieb na Ukrajine, podľa ktorých sa umiestnila až na treťom mieste a stratila tak možnosť zabojovať o tento post v druhom kole. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Podľa údajov zverejnených bezprostredne po skončení hlasovania na základe prieskumov medzi voličmi získala Tymošenková približne 14 percent hlasov.

Ako dvaja najúspešnejší kandidáti vychádzajú z týchto prognóz komik Volodymyr Zelenskyj a úradujúci prezident Petro Porošenko, a to s približným ziskom 30 a 18 percent.

Voľby na Ukrajine sa skončia ako na Slovensku, myslí si manžel Tymošenkovej

Tymošenková vyhlásila, že podľa údajov zhromaždených jej tímom získala v skutočnosti podporu takmer 21 percent zúčastnených voličov a umiestnila sa tak na druhej priečke za Zelenským.

V súlade s očakávaniami nezískal ani jeden z 39 kandidátov podporu viac ako polovice zúčastnených voličov a nebol tak zvolený hneď v prvom kole. Dvaja najúspešnejší sa preto stretnú v druhom kole volieb, naplánovanom na 21. apríla.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia