Jednou vetou

USA: Muž vrazil autom do reštaurácie a zabil členov vlastnej rodiny

Na videosnímke automobil nakladajú z miesta činu 20. mája 2018 v Bessemer City

foto: TASR/AP

Muž v americkom štáte Severná Karolína vrazil v nedeľu svojím autom do reštaurácie, kde obedovali členovia jeho rodiny. Zabil pritom svoju dcéru a nevestu a zranil troch ďalších príbuzných.

Páchateľ, Roger Self (62), čelí obvineniam z dvoch vrážd prvého stupňa. So svojím SUV vrazil vo vysokej rýchlosti do vchodu reštaurácie s názvom Surf and Turf Lodge v meste Bessemer City a rútil sa až na miesto, kde bola usadená jeho rodina. V pondelok o tom informovali miestne noviny Gaston Gazette a následne tlačová agentúra DPA.

Pri dopravnej nehode v Mojmírovciach zahynul štvorročný chlapec

Vážne zranenia utrpela aj mužova manželka, syn a 13-ročná vnučka, ale podľa očakávania lekárov sa uzdravia. Zranených hospitalizovali v nemocnici Carolinas Medical Center v meste Charlotte.

„Videl som, ako mi popri tvári preletel biely Jeep. Bolo to neskutočné. Videl som, ako všade lietajú stoličky, stoly a poháre. Znelo to ako tornádo,“ uviedol čašník Brandon Wilson pre spomínané noviny.

Gaston Gazette s odvolaním sa na rodinných priateľov opísali Selfa ako rodinne založeného, aktívneho veriaceho, ktorý pravidelne chodil do kostola a trpel depresiou a duševnou chorobou. Rodina v osudné dopoludnie navštívila kostol, napísali miestne noviny.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia