Jednou vetou

USA podniknú kroky na podporu demokracie vo Venezuele, uviedol Pompeo

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo

foto: TASR

Minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo odsúdil v sobotu násilie zo strany "gangstrov" venezuelského prezidenta Nicolása Madura voči civilnému obyvateľstvu po tom, ako bezpečnostné sily v krajine strieľali na demonštrantov. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.

„Tieto útoky mali za následok mŕtvych a zranených,“ uviedol Pompeo na Twitteri a vyjadril podporu rodinám obetí týchto „kriminálnych činov“. „Pridávame sa k ich požiadavkám na spravodlivosť,“ napísal.

„Čo za chorého tyrana zastaví potraviny pre hladných ľudí?“ dodal šéf diplomacie USA s tým, že „Spojené štáty podniknú kroky proti tým, ktorí sú proti pokojnému obnoveniu demokracie vo Venezuele“.

Desiatky príslušníkov bezpečnostných síl prebehli z Venezuely do Kolumbie

 Venezuelský opozičný líder Juan Guaidó medzitým oznámil, že sa v pondelok zúčastní na schôdzke diplomatov krajín regiónu a stretne sa na nej s viceprezidentom USA Mikeom Penceom.

Mimoriadne zasadnutie ministrov zahraničných vecí tzv. limskej skupiny, zloženej z prevažne latinskoamerických krajín, zvolali s cieľom viesť rozhovory o venezuelskej kríze. Uskutoční sa v kolumbijskom hlavnom meste Bogota.

Môže vás zaujímať

V Istanbule otvorili dve nové nemocnice pre pacientov s koronavírusom