Jednou vetou

USA uvalili ďalšie protiruské sankcie

Americký minister financií Steven Mnuchin

Foto: TASR

Americké ministerstvo financií v stredu oznámilo, že uvalilo sankcie na 15 príslušníkov ruskej vojenskej rozviedky za ich úlohu pri zasahovaní do prezidentských volieb v USA v roku 2016 a počítačový útok voči Svetovej antidopingovej agentúre (WADA). Informovala o tom agentúra AFP.

Sankcie Washington uvalil aj na dvoch príslušníkov Hlavnej správy rozviedky (GRU) Generálneho štábu Ozbrojených síl Ruskej federácie Anatolija Čepigu a Alexandra Miškina, ktorí sa podľa ministerstva pokúsili v Británii otráviť bývalého dvojitého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju.

Na zoznam sankcií rezort zaradil aj dve osoby a tri spoločnosti naviazané na ruskú agentúru obvinenú zo snahy manipulovať s americkou verejnou mienkou.

Začalo sa sa sťahovanie amerických jednotiek zo Sýrie

USA zároveň do 30 dní zrušia sankcie uvalené predtým na tri firmy ruského miliardára Olega Deripasku. „Spojené štáty budú naďalej spolupracovať so zahraničnými spojencami a partnermi na prijatí kolektívnych opatrení na odradenie a obranu pred trvalou zlomyseľnou činnosťou Ruska, jeho zástupcov a spravodajských služieb,“ vyhlásil americký minister financií Steven Mnuchin.

USA doteraz podľa vlastných údajov uvalili sankcie na viac ako 270 osôb a firiem spriaznených s Ruskom, pripomenula agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia