Jednou vetou

USA uvalili finančné sankcie na 3 venezuelských občanov a 20 firiem

Americký prezident Donald Trump.

Foto: pixabay.com

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa označila v pondelok bývalého predstaviteľa venezuelskej tajnej služby a dvoch jeho spolupracovníkov za priekupníkov s drogami. Viceprezident USA Mike Pence oznámil finančné sankcie voči Pedrovi Luisovi Martinovi Olivaresovi počas prejavu na pôde Organizácie amerických štátov (OAS) vo Washingtone. Rovnako tak vyzval na dočasné vylúčenie Venezuely z OAS pre jej nedemokratické kroky.

Ministerstvo financií USA uviedlo, že Olivaresa obžalovala v roku 2015 veľká porota na Floride zo sprisahania s cieľom distribuovať kontrolovanú látku v Spojených štátoch a z prechovávania s cieľom distribuovať kontrolovanú látku na palube lietadla registrovaného v USA.

Sankcie sa týkajú aj Waltera Alexandra Del Nogala Marqueza a Maria Antonia Rodrigueza Espinozu za pomoc Olivaresovi a 20 firiem vo Venezuele a v Paname, ktoré tieto tri osoby vlastnia alebo ovládajú. V rámci sankcií sú zmrazené všetky ich aktíva v USA.

Spojené štáty už v minulosti uvalili sankcie na desiatky súčasných a bývalých venezuelských predstaviteľov. Je medzi nimi aj viceprezident Tareck El Aissa za účasť na medzinárodnom obchode s drogami. USA tiež uvalili na Venezuelu ekonomické sankcie, pripomína agentúra AP.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia