Jednou vetou

USA uvalili sankcie voči synovi venezuelského prezidenta Madura

Nicolás Maduro

foto: TASR/AP

Spojené štáty uvalili v piatok sankcie na syna venezuelského prezidenta Nicolása Madura. Tieto najnovšie americké sankcie by mali zvýšiť nátlak na príslušníkov rodín popredných predstaviteľov podporujúcich tohto socialistického lídra, uviedla agentúra AP

Opatrenie amerického ministerstva financií zmrazuje akýkoľvek majetok patriaci Nicolásovi Madurovi mladšiemu v Spojených štátoch a zakazuje Američanom uzatvárať s ním obchody.

„Madurov režim bol vybudovaný na podvodných voľbách a jeho úzky okruh žije v luxuse zo ziskov z korupcie, pokým venezuelský ľud trpí,“ uviedol americký minister financií Steven Mnuchin. Jeho ministerstvo pripomenulo členstvo 29-ročného Madurovho syna v provládnom Ústavodarnom zhromaždení, ktoré Maduro využíva, aby znížil význam Národného zhromaždenia ovládaného opozíciou.

V Nórsku odsúdili muža, ktorý zneužíval neplnoletých chlapcov

Hoci vzťahy Caracasu s Washingtonom sú dlhodobo napäté, k ich ďalšiemu zhoršeniu došlo po tom, čo americký prezident Donald Trump uznal za venezuelského prezidenta opozičného lídra Juana Guaidóa, pričom nevylúčil ani možnosť použitia vojenskej sily proti Madurovmu režimu. Venezuela už v tejto súvislosti so Spojenými štátmi prerušila diplomatické vzťahy.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia